Hiearchie článků
Výběr rasy

 

1. krok - jakou si vybrat rasu?

 

 

 

 

Úvod:

Každá rasa má svoje výhody a nevýhody (viz. popis na ML wiki). I když se můžou zdát vyrovnané, v pozdějších fázích hry zjistíte, že 2 rasy jsou lepší než zbylé a z těchto dvou lepších je jedna nejlepší :) O které se jedná a proč? Každopádně rovnou prozradím - bonusy ke zvýšené těžbě ignorujte, později suroviny těžit nebudete, takže tento bonus postrádá smysl.

 

Démoni:

Ač možná zdánlivá, v pozdějších fázích hry nezanedbatelná výhoda je větší útok žoldnéřů. Tyto jednotky budete později vyrábět ve velkém a jakmile se dostanete na nejvyšší hodnost, budou žoldnéři hlavní cesta, jak s relativně slabou armádou ničit Zříceníny 5. úrovně - ty pro vás budou hlavním zdrojem surovin. Silnější žoldnéři znamenají, že jich nebudete na sebevraždevné mise posílat tolik a tedy za stejný počet žoldnéřů zničíte více zřícenin. Dalším využitím je obrana - žoldnéři jsou levní, mají nízkou gáži a proto se vyrábějí ve velkém. Zároveň se snadno "obětují". Díky velkému útoku jsou dobří pro obranu města skrz magické věže - ty znásobují utok přítomného vojska - proto 100 000 normálních žoldnéřů a 100 000 démonických znamená velký rozdíl.

 

Světlí elfové:

Nejlepší volba proto, že jejich léčitelé oživují o 1 jednotku více - na 3. úrovni léčitele se jedná o 33% více obživených jednotek, než mají všechny ostatní rasy. Jenom pro srovnání - hrdina léčitel má při plném vylepšení daného talentu zvětšení o "pouhých" 15% ;-). Jednotka léčitel má vysokou gáži a dlouhou dobu cvičení, takže zmíněných 33% navíc činí ze Světlých elfů jasnou volbu a z dlouhodobého hlediska jsou pro mě nejlepší možnou volbou ;-)

 

 

Je výběr jiné rasy důvod k novému startu hry?

Záleží na vás a na tom, jak moc jste již začali. Pokud máte čerstvě 5. úroveň hlavní budovy, osobně bych začal - dostat se na tuto úroveň je otázka 1-2 dní. Pokud zůstanete u své rasy, nijak si neuškodíte. Pokud začnete za jednu ze dvou zmíněných, rozhodně si polepšíte - tedy ještě jednou osobně bych se nového začátku nebál. Jestli se na to tedy chystáte, přečtěte si prosím tyto informace Usmívající se

 

Případné dotazy píšte prosím do komentářů pod tímto článkem - pokusím se co nejdříve objasnit :-)


>> Na tento článek se vztahuje autorské právo. Jeho kopírování, uveřejňování a upravování je bez souhlasu autora zakázáno <<