Loupeže = farma surovin

 

 

3. Krok - co dál po otevření brány?

 

 

Otevřená brána vám umožní posílání misí - kupce, průzkumníky, útoky, špiony,... V tomto článku se zaměříme na útok, který je v základech opět popsán na ML wiki, což si doporučuji nastudovat, společně s popisem obecného průběhu bojů, opět popsáno na wiki.

V předchozích návodech jsem zmiňoval, že nemáte moc stavět budovy na těžbu a vylepšovat je, což zdánlivě může vést k nedostatku surovin - záměrně píšu zdánlivě, protože suroviny nyní budete ve velkém získávat útoky. Ve vašem okolí bude hromada měst hráčů, kteří již přestali hrát, ale které samozřejmě stále produkují suroviny. Jediné co musíte udělat, je poslat na ně útok typu LOUPEŽ :) K tomu samozřejmě budete potřebovat nosiče. Získat je můžete z úkolů, nebo si je vyzvičit v příslušné výcvikové budově (wiki) - zminěný úkol vás provede, tedy nebudu popisovat.

Abyste na město mohli útok poslat, musíte mít, vy i cíl, otevřenou bránu. U cíle to můžete zjistit pokusem o poslání útoku (pokud bude brána zavřená, dostanete upozornění a útok se nepošle). Další možností je skrz špionáž - opět nebudu popisovat, protože na ni budete mít úkol. Při špionáži můžete zjistit 2 věci:

1. přítomnost armády a podpory - i když hráč nehraje, může zde mít buď svou armádu ve městě, v úkrytu (ze kterého ji může vytáhnout) nebo poslanou armádu od spojence a závěrem záštitu starobylých (to, co jste dostali vy, po otevření brány). Začnu od konce - záštitu uvidíte již při pohledu na město na mapě - bude u něj ikona štítu. Ke zjištění toho ostaního je potřeba špionáž a prohlídka města. Konkrétně "slotů" pro armádu ve městě a dvou dalších slotů pro podporu a armádu v úkrytu. Na oba tyto poslední sloty se můžete podívat přes tlačítka ve městě, viz. malé červené rámečky vpravo dole (klik na obrázek vede na plnou velikost) :-)

 

2. přítomnost obranných budov (záložka "Obranné"), které vám mohou zabit vojáky. Vybírejte tedy ze začátku ty budovy, které nemají obranu a armádu :). Později, až budete mít léčitele, vám bude po vítězném určitý počet jednotek obživen, takže armádu a obranné budovy budete moct po zralé úvaze a propočtu ignorovat.

Ale k věci - pokud si budete vybírat města s plnými sklady, budete mít víc surovin, než kolik zvládnete spotřebovat :) A protože můžete posílat více misí zaráz, záleží jenom na vaší šikovnosti, jak často a jak moc si budete nakrádat :)

 

PS: můžete narazit na město s uzavřenou bránou. To není důvod, abyste se k němu již nevraceli. Pokud je hráč neaktivní, po několika dnech (mám pocit, že týden - závisí na úrovni hl. budovy), se brána sama otevře a vy budete moct město vesele vykrást :)

 

Případné dotazy píšte prosím do komentářů pod tímto článkem - pokusím se co nejdříve objasnit :-)


>> Na tento článek se vztahuje autorské právo. Jeho kopírování, uveřejňování a upravování je bez souhlasu autora zakázáno <<