Hiearchie článků
Věda a výzkum

 

4. krok - jaké zkoumat za vědy?

 

 

 

 

Nyní už máte rozjeté město, měli byste mít dostatek budov výzkumu, i dostatečný přísun surovin z loupeží na jiná města. V dalším rozvoji jste limitování možnostmi založit další města a zabrat si tzv. "vnější vlastnění" (doly, štoly,...) a právě tímto směrem by se měl váš výzkum ubírat. Krom výzkumu toho, do čeho vás vedou úkoly (to dělejte, protože dostanete odměny a zároveň si otevřete další úkoly k dalším odměnám, je opravdu nutné vyzkoumat možnost založit další město (popis opět na wiki). Tady nechám na vás, na jakém terénu nové město založíte (zde trochu níže uvidíte bonusy podle terénu). Osobně doporučuji step s dostatkem obilných polí (později budete obilí opravdu potřebovat ve velkém a navíc pro step existují boty 1. i 2. úrovně, které zrychlí mise vojáků posílaných hrdinou i rychlost kupců), nebo váš rodný terén (kvůli záštitě 25). V tomto městě v podstatě platí to, co pro město hlavní - hlavní budovu na [5.] a obce zastavět laboratořemi :-)

Dalším krokem ve výzkumu je možnost zabrat zmíněná vnější vlastnění. Pokud se vám zadaří, můžete najít důl 5. úrovně, kde je opravdu hodně nalezišť (zlato, kamen, železo) a navíc je rychlost těžby v dole o 100% větší ;-). Obecně jsou doly lepší než lomy, šachty a zlatá žíla, ale samozřejmě i ty nejsou vůbec k zahození, když není nic jiného :). Ze začátku v dolech budete těžit suroviny, později je využijete hlavně jako další místa se stavebním prostorem a zastavíte je obydlími a budovami na výcvik armády.

 

Počet měst i vlastněných vlastnění zkoumejte podle svého uvážení, v návaznosti na ceně dalších úrovní výzkumu. Následně byste se ale měli zaměřit na výzkum úrovně jednotlivých typů vojáků. Cílem je co nejrychleji všechny vyzkoumat na nejvyšší, tedy 3. úroveň. Důvody uvedu v následujícím, tedy tomto článku :-)

 

Co zkoumat dál? Vylepšujte již vyzkoumané vědy (trh, špionáž, úkryt, věže,...), určitě ale později užijete "Zemská správa", což vám umožní stavět jakékoliv budovy na buňce, kde je nějaké naleziště. Za nějakou dobu již nebude potřebovat v městě těžit kameny a více se vyplatí tam postavit cokoliv jiného :)

 

 

Případné dotazy píšte prosím do komentářů pod tímto článkem - pokusím se co nejdříve objasnit :-)


>> Na tento článek se vztahuje autorské právo. Jeho kopírování, uveřejňování a upravování je bez souhlasu autora zakázáno <<