Hiearchie článků
Výcvik armády

 

 

5. krok - jak pokračovat ve výcviku vojáků?

 

 

Ze začátku pár faktů - vždycky můžete útočit pouze na ty hráče, kteří mají, v porovnání s vámi stejný, nebo vyšší titul (informace k titulu opět na wiki). Samozřejmě, že nejlépe se loupí na 1. titulu, protože je kolem vás dostatek neaktivních hráčů. Na titulu vyšším je již samozřejmě volných a nebráněných cílů podstatně méně. Proto doporučují chvíli na 1. titulu zůstat a z nakradených surovin si postavit dostatek budov a dostatečně je vylepšít.

Dále, jak se můžere dočíst na wiki (viz. odkaz výše), nejrychleji se na vyšší titul dostanete právě skrz přibývající armádu. Tedy pokud chcete dost dlouho farmit města, nesmíte moc cvičit. Pokud už na vyšší skočíte a někdo vám armádu pozabijí, samozřejmě můžete zase klesnout na titul nižší.

Pokud ve výzkumu vědy vyzkoumáte vylepšení například vojínů, tak abyste jej "aplikovali" na stávající (už vycvičené) vojíny nižžší úrovně, budete muset zaplatit jejich upgrade v surovinách (cena pro jednotlivé úrovně a typ vojáka za vylepšení jedné jednotky je opět uvedena na wiki). Z toho logicky plyne, že je lepší jednotky vylepšovat, dokud jich máte málo - vylepšení stovek až tisíců jednotek stojí jedorázově velké množství surovin, což může být problém. Proto je v předchozím článku uvedena rada vyzkoumat a aplikovat toto vylepšení co nejdříve.

Nyní, na závěr, jedna podstatná informace - odměny vojáků z úkolů ze začátku nevybírejte. Nebo vybírejte, pokud je to opravdu nutné (například potřebujete více nosičů pro krádeže, nebo pár léčitelů pro loupež beze ztrát, případně vojáky na obranu,..). Jde o to, že pokud je vyberete a nebudete je mít vyzkoumané, budete za tyto vybrané jednotky samozřejmě také platit upgrade. Pokud je ale vyberete, až po výzkumu a upgrade-u dané jednotky na max úroveň, dostanete jednotky již vylepšené a zdarma - což se opravdu vyplatí ;-)

 

Nyní tedy shrnutí možností:

1. cvičit nonstop a po výzkumu vylepšit. - toto má výhodu v tom, že budete cvičit nonstop armádu a nevýhodu v tom, že přechod na vyšší úroveň po výzkumu vás bude stát opravdu hodně surovin (hlavně obilí) = zdržení, nedoporučuji

2. v určitém množství armády s výcvikem přestat, vylepšit a pak pokračovat - výhoda je, že přechod na vyšší úroveň lépe a dříve uskutečníte, protože nebude třeba vylepšovat tolik jednotek, nevýhoda je ta, že prostě nebudete mít tolik vojáčků jako v možnosti 1 (ale zato je budete mít dříve vylepšené). Osobně jsem volil tuto možnost, protože jsme si nikdo nebyli jistí, jak to doopravdy funguje - a až jsme to věděli, tak byla spousta odměn vybrána :) Tato možnost je již více akceptovatelná.

 3. vojáci jako odměna z úkolu - pokud armádu z úkolů nezbytně nepotřebujete, doporučuji si army vzít, až budete mít danou jednotku ve výzkumu vylepšenou na 3. úroveň. Proč? Protože tak jednotky dostanete už vylepšené a vyhnete se tím utrácení surovin za jejich vylepšení v případě, že odměnu vezmete, když bude jednotka ještě nevylepšená - viz. popis výše. Tuto možnost vám doporučuji.

 

TIP: osobně doporučuju jednotky nevybírat, dokud nemáte 5. titul (Suzerén). Na tento titul se dostaňte valstními silami, tedy výcvikem vojáků. Jakmile se dostanete na suzeréna, budete potřebovat co nejvíc jednotek, abyste mohli začít ničit zříceniny 5. úrovně - a právě jejich zásoba v nevybraných úkolech se vám bude opravdu, ale opravdu, dost hodit ;-)

 

Případné dotazy píšte prosím do komentářů pod tímto článkem - pokusím se co nejdříve objasnit :-)


>> Na tento článek se vztahuje autorské právo. Jeho kopírování, uveřejňování a upravování je bez souhlasu autora zakázáno <<