Farmení zřícenin

 

 

6. krok - jak farmit účinně (nejen) zříceniny?

 

 

Opravdu stručný popis, co to zříceniny jsou, nabízí již wiki. To ale poskytne pouze základní info a v podstatě nic navíc. Dalším zdrojem může být strojově (opravdu hnus to číst) přeložený článek vložený adminem na fóru. Tento popis se nyní pokus vysvětlit trochu lidštěji + odůvodním typ doporučených jednotek. Předtím byste ale měli mít pročtené a pochopené 2 články z wiki, a to útoky jako takové a především boj - zde se, krom ostatního, zaměřte hlavně na část "Pronásledovatel - Oběť" a "Bonus jiných terénu".

 

Ve stručnosti k pronásledovatelům - když proti sobě bojují 2 armády, tak si mezi sebou v každém kole prostě vymění poškození. odečtou se zničené jednotky a jde se do kola dalšího. Ale protože zde ještě probíhá boj "Pronásledovatel->oběť", krom prostého poškození probíhá současně ještě jakési další kolo, kdy dodatečně konkrétní jednotky typu A udělují další poškození jiné kontrétní jednotce typu B. Který typ A jednotky uděluje dodatečné poškození kterému typu B jednotky zorbazuje popis na wiki, i obrázek níže.

 

 

(helma uděluje dodatečné poškození luku, luk zase křídlům, křídla podkově, podkova helmě)

Konkrétně si to ukažme na jednotce "vojín" (ikona helmy). Pokud se setkají armády A, v níž jedné bude 10 střelců (ikona luku) a armády B s 10 vojíny (zmíněná helma), tak boj bude vypadat takto (hodnoty poškození a životů jsou smyšlené):

A: 10 střelců s celkovým poškozením 100

B: 10 vojínů s celkovým poškozením 75

Bez pronásledovatelů by větší poškození udělila armáda A - tedy 100 (B udělí 75). Ale protože vojíni jsou pronásledovateli k lučištníkům, tak jim udělí ještě dodatečné poškození. Tedy A udělí 100, B udělí 75 armádě A + 75 jenom lučištníkům, tedy celkem 150 :)

Myslím, že teď už by mělo být i jasné, jaké jednotky posílat proti jednotlivým typům zřícenin. ale pro jistotu si to ukažme na zřícenině 1. úrovně, kde je takové osazenstvo:

81 nosičů ignorujme, ti nedávají žádné poškození. Zbývají tedy pěšáci a jezdci. Podle informací výše, tito pěšáci ruin pronásledují vaše lučištníky a jezdci ruin pronásledují vaše pěšáky. Tím pádem tyto jednotky na zříceninu neposílejte, jinak schytáte zbytečné dodatečné poškození. Na druhou stranu ruinským pěšákům udělují dodatečné poškození vaši jezdci a ruinským jezdcům dále vaši lítáci. Tím dostanete jasné info, že na zříceninu 1. úrovně pošlete své jezdce a lítáky. Vyhnete se tak 100% dodatečnému dmg ze strany zřícenin a zároveň využijete 100% poškození, které můžete udělit vy zřícenině ;-)

Pokud to shrneme, tak na každou zříceninu posíletje právě ty jednotky, které neschytají dodatečné poškození - a právě zbylé jednotky, které poslat můžete, zase udělí 100% dodatečného poškození jednotkám zříceniny :-).

 

Ve stručnosti k bonusu jiných terénůkaždé prostředí (s výjimkou výchozích pro každou rasu) dává určitým jednotkám+50% útoku a -50% útoku. Opět zkopíruji přehled z wiki:

Tady už snad není potřeba uvádět příkladyUsmívající se Zkrátka obě zmíněné věci (Pronásledovatelé i Bonus země) je třeba brát v potaz při všech útocích, které se budou odehrávat (a je jedno, jestli mezi hráči, nebo mezo vámi a zříceninou).

Až budete mít dostatečnou armádu, bude vám úplně jedno, na jakém prostředí se boj odehrává a proti kterým jendotkám budete bojovat. Jediné, co budete muset posoudit je to, zda v boji zvítězíte a jaké budete mít ztráty. K tomu vám pomůže buď Kalkulačka přímo ve hře (popis opět na wiki) - ta sice stojí ČP, ale zase se s ní opravdu jednoduše pracuje (není potřeba žádné ruční naklikávání jednotek atd), nebo kalkulačky externí. Osobně jsem škudlil a používám externí (ke stažení zde) - umožňuje si jednou nacvakanou armádu, nebo bonusy hrdiny uložit a kdykoliv opět nahrát - odpadá tedy opakované naklikávání. Jedinou nevýhodou je to, že nedokáže přidat druhou armádu do obrany, nebo utoku.

Ať si zvolíte kteroukoliv, doporučuji výsledek počítat s vaším minimálním útokem a protivníkovým maximálním - tím budete mít jistotu, že vás náhodný výkyv hodnoty poškození nepřekvapí :-)

 

Případné dotazy píšte prosím do komentářů pod tímto článkem - pokusím se co nejdříve objasnit :-)


>> Na tento článek se vztahuje autorské právo. Jeho kopírování, uveřejňování a upravování je bez souhlasu autora zakázáno <<